Každoročně pořádáme desítky různých akcí napříč Českem, prostřednictvím kterých pravidelně otevíráme nejzajímavější a nejpalčivější společenské otázky. Propojujeme přední politiky s odborníky z celého světa, zástupci nejúspěšnějších firem a odbornou veřejnostní. Dáváme diskuzím nový rozměr a přinášíme inovativní řešení. Možná se už ale brzy uvidíme osobně, podívejte se na naše nejbližší akce, které připravujeme.

Institut pro politiku a společnost pořádá konferenci Mládežnické organizace politických stran.

Stejně jako vrcholoví sportovci se i budoucí politici mohou na svou kariéru připravit – v mládežnických organizacích. Zde se mladí lidé mohou setkat s vrstevníky podobného názoru a pochopit svět politiky. Mnohým z nich může politická organizace odstartovat úspěšnou politickou dráhu.

Úkolem mládežnických organizací má být podpora politické socializace mladé generace a podílení se na rozvíjení politických kompetencí svých členů směrem k jejich uplatnění v politických stranách, což deklarovali závěrečným usnesením. Tento společný cíl chtějí mládežnické organizace realizovat i ve společné platformě na podporu principů standardní parlamentní demokracie.

Co dělají? Kdo je financuje? Jaký je jejich vztah k mateřským politickým stranám? Mají zajištěnou vrcholnou politickou kariéru?

Program:

8:00 – 8:30 Registrace

8:30 – 8:45 Úvodní slovo

8:45 – 10:00 Význam mládežnických organizací politických stran

10:00 – 10:20 Coffee break

10:20 – 12:00 Diskuze

12:00 – 12:50 Prohlídka Poslanecké sněmovny

Konference se bude konat pod záštitou pana poslance Martina Kolovratníka dne 18. března v sálu Státní akta (Poslanecká sněmovna PČR, Sněmovní 4, Praha). Pozvání k vystoupení přijali:

Lucie Válová, předsedkyně Mladí sociální demokraté

Tomáš Krátký, předseda Mladé ANO

Jan Málek, předseda Mladí křesťanští demokraté

Václav Kříž, předseda Mladí občané

Jiří Fremr, předseda Mladí konzervativci