Institut pro politiku a společnost si Vás dovoluje pozvat ke sledování online debaty "Plán obnovy EU. Společná investice do budoucna?"

Videozáznam

Koronakrize si žádá silnou ekonomickou odpověď. I proto Evropská komise koncem května zveřejnila návrh plánu obnovy Evropské unie. Ten by měl představovat přílivovou vlnu solidarity členským státům v nastupující době postkoronavirové. Tu podporuje i Evropská centrální banka nákupem státních dluhopisů, s tím má však problém německý ústavní soud. Nelze popřít, že je důležité nastartovat ekonomiku, ale už teď můžeme slyšet hlasy, které mluví o velkém zadlužení členských států.

Budeme investovat do italského zdravotního systému nebo bychom měli spíše šetřit? A co financování zelených projektů, digitalizace, či evropského automobilového průmyslu? Jak opravdu pomoc těm nejvíce postiženým? Jakým způsobem budou tyto peníze rozděleny konkrétním zemím, půjčkami nebo granty? Který plán obnovy je v zájmu ČR?

Potvrzenými řečníky jsou:

Ondřej Kovařík, poslanec, Evropský parlament,

Pavlína Žáková, ekonomická poradkyně, Zastoupení Evropské komise v České republice,

Michal Skořepa, ekonomický analytik, Česká spořitelna.

Debatu moderuje Jan Macháček, předseda správní rady, Institut pro politiku a společnost.

Online debata se bude konat dne 16. 6. 2020 v čase 16:00 – 17:00 a sledovat ji můžete na facebookovém profilu Institutu pro politiku a společnost.