Každoročně pořádáme desítky různých akcí napříč Českem, prostřednictvím kterých pravidelně otevíráme nejzajímavější a nejpalčivější společenské otázky. Propojujeme přední politiky s odborníky z celého světa, zástupci nejúspěšnějších firem a odbornou veřejnostní. Dáváme diskuzím nový rozměr a přinášíme inovativní řešení. Možná se už ale brzy uvidíme osobně, podívejte se na naše nejbližší akce, které připravujeme.

Institut pro politiku a společnost společně se Spolkem českých právníku Všehrd organizuje další ze série debat o právu s názvem Potřebujeme novou regulaci držení zbraní na úrovni EU?

Orgány Evropské unie projednávají směrnici na výrazné posílení regulace držení zbraní. Cílem je posílení spolupráce mezi státy při výměně informací o držitelích zbraní. Původní návrh vyvolal silnou kritiku proti omezování legálně držených zbraní. Návrh odmítla česká vláda, ale byla na půdě EU přehlasována. V České republice je 290 tisíc držitelů zbrojních průkazů a zhruba 736 tisíc legálně držených ručních zbraní.

Co přinese nová regulace držení zbraní? Jaké dopady čekají na výrobce zbraní? Napomůže nová regulace omezení černého trhu se zbraněmi? Má regulaci zbraní řešit EU nebo národní státy?

Odpovědi na tyto otázky s Vámi budou hledat:

Dita Charanzová, europoslankyně ALDE

Jiří Hynek, prezident a výkonný ředitel, Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR

Bohuslav Chalupa, poslanec hnutí ANO

Jakub Smetánka, viceprezident LEX z.s. – sdružení na ochranu práv majitelů zbraní

Seminář se uskuteční v pondělí 27. února 2017 od 16:00 na Právnické fakultě Univerzity Karlovy (Nám. Curieových 901/7, Praha 1). Debatu bude moderovat Milan Hamerský, právník a zástupce Institutu pro politiku a společnost.