Aktuálně

Právnická fakulta Univerzity Karlovy (Nám. Curieových 901/7, Praha 1).
Vystoupí:
Dita Charanzová
Jiří Hynek
Bohuslav Chalupa
Jakub Smetánka
Moderuje:
Milan Hamerský

Institut pro politiku a společnost společně se Spolkem českých právníku Všehrd organizuje další ze série debat o právu s názvem Potřebujeme novou regulaci držení zbraní na úrovni EU?

Orgány Evropské unie projednávají směrnici na výrazné posílení regulace držení zbraní. Cílem je posílení spolupráce mezi státy při výměně informací o držitelích zbraní. Původní návrh vyvolal silnou kritiku proti omezování legálně držených zbraní. Návrh odmítla česká vláda, ale byla na půdě EU přehlasována. V České republice je 290 tisíc držitelů zbrojních průkazů a zhruba 736 tisíc legálně držených ručních zbraní.

Co přinese nová regulace držení zbraní? Jaké dopady čekají na výrobce zbraní? Napomůže nová regulace omezení černého trhu se zbraněmi? Má regulaci zbraní řešit EU nebo národní státy?

Odpovědi na tyto otázky s Vámi budou hledat:

Dita Charanzová, europoslankyně ALDE

Jiří Hynek, prezident a výkonný ředitel, Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR

Bohuslav Chalupa, poslanec hnutí ANO

Jakub Smetánka, viceprezident LEX z.s. – sdružení na ochranu práv majitelů zbraní

Seminář se uskuteční v pondělí 27. února 2017 od 16:00 na Právnické fakultě Univerzity Karlovy (Nám. Curieových 901/7, Praha 1). Debatu bude moderovat Milan Hamerský, právník a zástupce Institutu pro politiku a společnost.

Registrace

Políčka označená * jsou povinná

Subjekt údajů dává odesláním přihlášky souhlas se zpracováním svých osobních údajů, tedy jména, příjmení, emailu a jiných kontaktních údajů spolkem Institut pro politiku a společnost, z.s., sídlem Babická 2329/2, 149 00 Praha, IČ: 227 68 670. Institut pro politiku a společnost, z.s. zpracuje osobní údaje pro účely zasílání pozvánek na budoucí akce a informování o aktivitách Institutu pro politiku a společnost prostřednictvím emailu. Subjekt údajů má možnost udělený souhlas kdykoliv odvolat korespondenčně nebo emailem na office@politicsandsociety.cz.