Institut pro politiku a společnost pořádá ve spolupráci se společností MasterCard pracovní snídani na téma „Kapitálový trh: jak zvládnout a získat na digitální transformaci?“, která se uskuteční 6. června 2019.

Dobře fungující kapitálový trh je nezbytný pro to, aby ekonomika zvládla svoji digitální transformaci. Hraje obrovskou roli při financování inovativních podniků a těch společností, které plánují modernizaci. Startupy, malé a střední podniky potřebují nové zdroje rizikového kapitálu a alternativní formy financování svého rozvoje. Je neméně důležitý i pro  občany - zvyšuje odolnost a kvalitu úspor domácností.

Kapitálový trh v Česku bohužel zatím není natolik vyspělý, aby efektivně přerozděloval volné finanční zdroje, ať ty na spořících účtech domácností nebo investorů, k podnikatelům, kteří je potřebují pro růst svých firem. Začátkem března proto vláda přijala novou koncepci, kterou chce podnikům zjednodušit přístup ke kapitálu a občany motivovat k investování, a tímto zvýšit jejich bohatství.

O významu a cílech Koncepce kapitálových trhů budou diskutovat:

  • Miroslav Lukeš, generální ředitel MasterCard pro ČR, SR a Rakousko.
  • Lenka Dupáková, náměstkyně pro mezinárodní vztahy a finanční trhy, Ministerstvo financí ČR.
  • Jana Brodani, výkonná ředitelka Asociace pro kapitálový́ trh.

Moderátorkou akce bude Maria Staszkiewicz, výkonná ředitelka, Česká fintech asociace.

Akce pouze pro zvané.

 

Spolupořadatelem akce je