Aktuálně

Praha
Vystoupí:
Tomáš Pojar
Jan Fingerland
Břetislav Tureček
Pavel Barša
Roman Joch
Moderuje:
Jan Macháček

Institut pro politiku a společnost pořádá debatu na téma Přemístění ambasády v Izraeli z Tel Avivu do Jeruzaléma.

Americký prezident Donald Trump v prosinci loňského roku uznal Jeruzalém za hlavní město Izraele a zároveň oznámil květnový přesun ambasády USA z Tel Avivu do tohoto města. Rozvířilo to bouřlivou celosvětovou diskuzi, zda jsou tato rozhodnutí správná či nikoliv. Česká diplomacie stojí před rozhodnutím, zda následovat kroky Američanů či partnerů z EU, kteří se k přesunu ambasád staví odmítavě či zdrženlivě. Zatímco prezident Miloš Zeman je pro přesun českého velvyslanectví, vláda v čele s premiérem Andrejem Babišem si takto jistá rozhodně není.

Má smysl přesunem ambasád zbytečně zvyšovat už tak dosti vysoké napětí mezi Izraelci a Palestinci? Měla by ČR v tomto směru – také s ohledem na tradičně velmi přátelské spojenecké vztahy s Izraelem – následovat Spojené státy, nebo by naopak neměla nikam spěchat?

Ať již se rozhodneme jakkoliv, měla by o této věci proběhnout odborná i veřejná diskuze, kterou se touto akcí pokusíme podpořit a iniciovat.

Akce se uskuteční 16. dubna 2018 od 17:00 hodin v Šebkově paláci, Politických vězňů 7, Praha.

Vystoupí:

Tomáš Pojar – český diplomat, bezpečnostní analytik a prorektor soukromé vysoké školy CEVRO

Jan Fingerland – novinář, rozhlasový komentátor a spisovatel

Břetislav Tureček – novinář, vysokoškolský učitel, bývalý zpravodaj Českého rozhlasu na Blízkém východě

Pavel Barša – výzkumný pracovník Ústavu mezinárodních vztahů

Roman Joch – politik, publicista, politický komentátor a překladatel

Akci moderuje Jan Macháček, předseda správní rady Institutu pro politiku a společnost


Registrace

Fields marked with * are required

Subjekt údajů dává odesláním přihlášky souhlas se zpracováním svých osobních údajů (jména, příjmení, emailu a případně dotazu pro řečníka) spolkem Institut pro politiku a společnost, z. s., sídlem Babická 2329/2, 149 00 Praha, IČ: 227 68 670 za účelem registrace na uvedenou debatu nebo akci pořádanou Institutem pro politiku a společnost z. s.

Více informací o rozsahu a způsobu zpracování Vašich osobních údajů za tímto účelem najdete zde.

Chci i v budoucnu dostávat informace o akcích pořádaných Institutem pro politiku a společnost z. s.

Subjekt údajů dává odesláním přihlášky souhlas se zpracováním svých osobních údajů, tedy jména, příjmení, emailu a jiných kontaktních údajů spolkem Institut pro politiku a společnost, z.s., sídlem Babická 2329/2, 149 00 Praha, IČ: 227 68 670. Institut pro politiku a společnost, z.s. zpracuje osobní údaje pro účely zasílání pozvánek na budoucí akce a informování o aktivitách Institutu pro politiku a společnost prostřednictvím emailu. Subjekt údajů má možnost udělený souhlas kdykoliv odvolat korespondenčně nebo emailem na office@politicsandsociety.cz.

Více informací o rozsahu a způsobu zpracování Vašich osobních údajů za tímto účelem najdete zde.