Každoročně pořádáme desítky různých akcí napříč Českem, prostřednictvím kterých pravidelně otevíráme nejzajímavější a nejpalčivější společenské otázky. Propojujeme přední politiky s odborníky z celého světa, zástupci nejúspěšnějších firem a odbornou veřejnostní. Dáváme diskuzím nový rozměr a přinášíme inovativní řešení. Možná se už ale brzy uvidíme osobně, podívejte se na naše nejbližší akce, které připravujeme.

Institut pro politiku a společnost Vás zve na debatu s názvem Jak si udržet kvalitu života i po 60.

Čeští senioři jsou aktivní a moderní. Sportují, učí se cizí jazyky, pracují na počítačích a tabletech, mnozí se i v pokročilém věku stále věnují své profesi.

Reaguje na jejich aktuální potřeby česká veřejnost? Co dělá stát, aby seniory udržel v aktivitě? Na jaké problémy či překážky narážejí senioři toužící žít aktivně? Jak dopadá Česko ve srovnání se západní Evropou? Je naše společnost schopna tohoto potenciálu dostatečně využít?

Naše pozvání přijali:

Jana Hanzlíková, náměstkyně ministryně, Ministerstvo práce a sociálních věcí

Zdeněk Kalvach, geriatr

Monika Válková, ředitelka, Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 15

Martin Potůček, vedoucí a garant, Institut sociologických studií

Debata se uskuteční 28. listopadu 2017 od 17:00 v Café Kampus (Náprstkova 10, Praha 1) za moderace Miroslavy Vitáskové, projektové manažerky Institutu pro politiku a společnost.

PDF ke stažení