Institut pro politiku a společnost pořádá debatu Síla české kreativity.

Česko bývá často označováno za montovnu či průmyslové srdce Evropy. Ekonomům to však přidělává vrásky na čele, protože přehnaná závislost na výrobním průmyslu může být v konečném důsledku slabinou projevující se především v krizových obdobích. Kde je lidská kreativita, dovednost či talent? Nejsou právě to “motory ekonomického rozvoje”? Cest k větší diverzifikaci tahounů naší ekonomiky je mnoho, a jednou z nich je větší zapojení právě kreativních průmyslů. Česká republika po vzoru západních a severských zemí pomalu začíná s vytvářením infrastruktury, která má pomoct k podpoře kreativních průmyslů na městské, regionální a státní úrovni.

Jaký je význam kreativního prmyslu nejen v ekonomice, ale i v sociokulturním prostředí? Ve kterých oborech má největší potenciál? Proč jsme se jejich větší podpoře nevěnovali už o něco dříve? Plánuje vláda jejich masivnější podporu? Může mít současná koronavirová krize dopad na jejich rozvoj?

Potvrzení řečníci:

Karel Havlíček, vicepremiér, ministr průmyslu a obchodu, ministr dopravy, Vláda České republiky.

Helena Bezděk Fraňková, ředitelka, Státní fond kinematografie.

Zdeňka Kujová, manažerka, KUMST kreativní hub Brno.

Martin Wichterle, předseda představenstva, Wikov.

Petr Bilík, prorektor pro vnější vztahy; odborný pracovník, Katedra divadelních a filmových studií, Filozofická fakulta, Univerzita Palackého.

Moderátorkou debaty je poslankyně Evropského parlamentu Martina Dlabajová.

Akce se koná dne 10. 9. 2020 v čase 18:30 – 20:00 ve Vnitroblocku, Tusarova 791/31, Praha 7-Holešovice.

Pro účast na akci je nutné mít potvrzenou registraci organizátory.

REGISTRACE BYLA UZAVŘENA!