Institut pro politiku a společnost si Vás dovoluje pozvat na veřejnou debatu na téma "Stane se sdílená mobilita nezbytnou součástí našich životů?"

Již před několika lety začala sdílená ekonomika naplno pronikat do životů mnohých z nás. Cílem tohoto fenoménu je efektivnější využívání služeb, které by koncovému zákazníkovi měly zpříjemnit život a ulehčit jeho peněžence. Sdílená ekonomika začala postupně prostupovat do mnoha částí našich životů, a tak je dnes ve větších evropských městech zcela běžné, že si můžeme během sekundy za nepatrnou částku pomoci smartphonu půjčit kolo, auto, skútr či koloběžku. Obyvatelé metropolí tak zrychlují své přemisťování a ulehčují ovzduší zamořenému výfukovými plyny. S rychlým nástupem těchto zcela nových služeb je ale spojeno mnoho otazníků týkajících se zejména bezpečnosti, chybějící infrastruktury nebo nedostatečně nastavené legislativy.

Jak se s novým fenoménem srovnává česká společnost? Zlepšují se v České republice podmínky pro sdílenou mobilitu? Dá se očekávat větší expanze sdílených kol, aut a koloběžek také do dalších měst? Je tomuto novému trendu stát nakloněn? A jak si ve sdílené mobilitě stojíme v porovnání s dalšími evropskými státy?

Potvrzenými řečníky jsou:

Ondřej Široký, provozní manažer, Lime

Vít Ježek, CEO, Rekola

Sylva Švihelová, specialistka rozvoje dopravy, Magistrát hl. m. Prahy

Jan Charouz, CEO, HoppyGo

Moderátorem debaty je Martin Sedláček, projektový manažer Institutu pro politiku a společnost.

Akce se bude konat dne 2. 5. 2019 v čase 17:00-19:00 ve WorkLounge Václavák, Václavské náměstí 3, Praha. Po vstupu do budovy musíte vyjet výtahem do 3. patra.

Z důvodu omezené kapacity prostoru WorkLounge je nutné se předem registrovat !