Evropské liberální fórum a Institut pro politiku a společnost Vás zvou na veřejnou debatu s názvem "Technologická závislost a kybernetická bezpečnost", která se uskuteční 30. dubna 2019.

Technologická závislost a kybernetická bezpečnost se stávají horkým tématem. Česká vláda nedávno omezila používání telefonů Huawei pro oficiální použití, USA odrazuje své evropské partnery od toho, aby Číně umožnily budovat své 5G sítě, a EU nedávno varovala před přílišným spoléháním na čínské technologie a investice.

Jsou čínské investice nebo čínské technologie jako Huawei bezpečnostní hrozbou? Jaké je vnímání hrozby ve vztazích mezi USA a EU, EU a Čínou a čínsko-americkými vztahy?

Úvodní slovo:

Erik W. Black, kulturní atašé, Velvyslanectví USA v České republice.

Potvrzení hosté debaty:

Ondřej Malý, bývalý náměstek pro internetizaci, Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky.

Kateřina Procházková, bývalá zpravodajka Českého rozhlasu v Asii a zahraniční redaktorka České televize, novinářka a analytička projektu Sinopsis,

Martin Rehák, zakladatel a generální ředitel, Bulletproof AI,

Jan Klesla, digitální expert a spolupracovník Institutu pro politiku a společnost,

Maria Staszkiewicz, ředitelka FinTech asociace.

Moderátorem debaty je Roman Máca, analytik Institutu pro politiku a společnost.

 

Debata je organizována Evropským liberálním fórem (ELF) za asistence Institutu pro politiku a společnost a kofinancována Evropským parlamentem. Evropský parlament nenese odpovědnost za obsah programu, ani za způsob, jakým s ním bude nakládáno. Názory, které zde budou prezentovány, se nemusí nezbytně shodovat se stanovisky Evropského parlamentu a Evropského liberálního fóra.