Aktuálně

Ústředí Českobratrské církve evangelické , Jungmannova 9
Praha
Vystoupí:
Josef Kotrba
Pavel Kysilka
Pavel Racocha
Helena Horská
Lubomír Lízal
Oldřich Dědek
Moderuje:
Jan Macháček
Jan Klesla

Institut pro politiku a společnost ve spolupráci s Deloitte si Vás dovoluje pozvat na debatu s názvem Tradice české měnové politiky.

Brzy oslavíme dvacet pět let samostatné české měny. Na naší krátké podvečerní debatě sestávající ze dvou hodinových panelů zavzpomínáme na její zrod, odluku a jak se osvědčila inflace, konvertibilita a stabilita bank ve srovnání s měnami sousedních států a dalších států v regionu. Dotkneme se i hodnocení týmů a práce ČNB. V druhém panelu se budeme soustředit na nedávnou minulost (měnové intervence), současnost a budoucnost české koruny. Odborníci na toto téma blíže přiblíží i výhody a nevýhody, které by nám přinesl vstup do eurozóny.

V prvním panelu vystoupí:

Josef Kotrba,  Předseda české pobočky Deloitte

Pavel Kysilka, Zakladatel 6D Academy – bývalý generální ředitel České spořitelny a více guvernér České národní banky

Pavel Racocha, Ekonom, bývalý člen bankovní rady České národní banky

 

V druhém panelu vystoupí:

Helena Horská, Hlavní ekonomka Raiffeisenbank a.s.

Lubomír Lízal, Bývalý člen bankovní rady České národní banky

Oldřich Dědek, Člen bankovní rady České národní banky

 

První panel bude moderován Janem Macháčkem, předsedou správní rady Institutu pro politiku a společnost a moderátorem druhého panelu bude Jan Klesla, komentátor Lidových novin.

Debata se bude konat 18. 10. 2017 od 17:00 do 19:00 v Ústředí Českobratrské církve evangelické (Jungmannova 9, Praha 1).

Registration

Políčka označená * jsou povinná

By submitting the application, the data subject gives consent to the processing of the personal data, namely the name, surname, email and other contact details to the Institute for Politics and Society, registered office Babická 2329/2, 149 00 Praha, ID: 227 68 670. Institute for Politics and society processes personal data for the purpose of sending invitations to future events and informing about the activities of the Institute for Politics and Society via email. The data subject has the option to withdraw consent at any time by mail or mail at office@politicsandsociety.cz.