Každoročně pořádáme desítky různých akcí napříč Českem, prostřednictvím kterých pravidelně otevíráme nejzajímavější a nejpalčivější společenské otázky. Propojujeme přední politiky s odborníky z celého světa, zástupci nejúspěšnějších firem a odbornou veřejnostní. Dáváme diskuzím nový rozměr a přinášíme inovativní řešení. Možná se už ale brzy uvidíme osobně, podívejte se na naše nejbližší akce, které připravujeme.

Institut pro politiku a společnost ve spolupráci s Deloitte si Vás dovoluje pozvat na debatu s názvem Tradice české měnové politiky.

Brzy oslavíme dvacet pět let samostatné české měny. Na naší krátké podvečerní debatě sestávající ze dvou hodinových panelů zavzpomínáme na její zrod, odluku a jak se osvědčila inflace, konvertibilita a stabilita bank ve srovnání s měnami sousedních států a dalších států v regionu. Dotkneme se i hodnocení týmů a práce ČNB. V druhém panelu se budeme soustředit na nedávnou minulost (měnové intervence), současnost a budoucnost české koruny. Odborníci na toto téma blíže přiblíží i výhody a nevýhody, které by nám přinesl vstup do eurozóny.

V prvním panelu vystoupí:

Josef Kotrba,  Předseda české pobočky Deloitte

Pavel Kysilka, Zakladatel 6D Academy – bývalý generální ředitel České spořitelny a více guvernér České národní banky

Pavel Racocha, Ekonom, bývalý člen bankovní rady České národní banky

 

V druhém panelu vystoupí:

Helena Horská, Hlavní ekonomka Raiffeisenbank a.s.

Lubomír Lízal, Bývalý člen bankovní rady České národní banky

Oldřich Dědek, Člen bankovní rady České národní banky

 

První panel bude moderován Janem Macháčkem, předsedou správní rady Institutu pro politiku a společnost a moderátorem druhého panelu bude Jan Klesla, komentátor Lidových novin.

Debata se bude konat 18. 10. 2017 od 17:00 do 19:00 v Ústředí Českobratrské církve evangelické (Jungmannova 9, Praha 1).