Každoročně pořádáme desítky různých akcí napříč Českem, prostřednictvím kterých pravidelně otevíráme nejzajímavější a nejpalčivější společenské otázky. Propojujeme přední politiky s odborníky z celého světa, zástupci nejúspěšnějších firem a odbornou veřejnostní. Dáváme diskuzím nový rozměr a přinášíme inovativní řešení. Možná se už ale brzy uvidíme osobně, podívejte se na naše nejbližší akce, které připravujeme.

Evropské liberální fórum, Institut pro politiku a společnost a UBER pořádají navazující akci na mezinárodní konferenci Digitální Česko a její panel Digitalizace plateb a financí.

Sdílená ekonomika je nejviditelnějším příkladem disrupce tradičních obchodních modelů z digitálního světa. Takzvaná uberizace zasáhla nejen osobní dopravu a ubytování, ale postupně i další služby, školství, nebo zdravotnictví. Přináší zpochybnění zažitých zaměstnaneckých vztahů, daňových a dalších odvodů a dokonce možná samotného konceptu vlastnictví.

Jde ale o skutečné společné a efektivnější využívání zdrojů? A přinese do ekonomiky větší tvorbu hodnoty a bohatství?

Přijďte diskutovat s předními ekonomy na téma sdílené budoucnosti, která zasahuje každého z nás:

Mateusz Litewski, public policy manažer pro střední a východní Evropu, Uber (Polsko)

Ondřej Malý, koordinátor digitální agendy, Úřad vlády ČR

Aleš Chmelař, finanční analytik, Úřad vlády ČR

Aleš Michl, hlavní ekonom a spoluvlastník investičního fondu QUANT

Jaromír Novák, předseda Rady, Český telekomunikační úřad

Jan Klesla, šéfredaktor ekonomické rubriky, Lidové noviny

Setkání se uskuteční 22. května 2017 formou pracovní snídaně za moderace Pavla Kysilky, ekonoma a zakladatele 6DAcademy. Akce bude probíhat v anglickém jazyce bez zajištění tlumočnických služeb a je určena výhradně pro zvané hosty.

 

 

 

 

 

 

Událost je organizována Evropským liberálním fórem (ELF) za asistence Institutu pro politiku a společnost a kofinancována Evropským parlamentem. Evropský parlament nenese odpovědnost za obsah programu, ani za způsob, jakým s ním bude nakládáno. Názory, které zde byly prezentovány, se nemusí nezbytně shodovat se stanovisky Evropského parlamentu a Evropského liberálního fóra.

PDF ke stažení