Institut pro politiku a společnost pořádá pracovní snídani na téma "Umělá inteligence a kybernetická bezpečnost malých a středních podniků"

Umělá inteligence nabízí malým i středním podnikům mnoho benefitů, ale může zároveň působit jako hrozba. Je schopna ochránit podniky před únikem dat, kyberútoky a dalšími digitálními hrozbami, umí detekovat hrozbu rychleji než člověk a rychleji se přizpůsobuje stále se měnícímu kyberprostoru. Nicméně, tato technologie se významně spoléhá na obrovské množství dat, aby mohla analyzovat vzorce chování, a následně tím zvyšovala svou účinnost. Problémem je, že tak obrovské množství dat nejsou malé a střední podniky vždy schopny poskytnout a umělá inteligence se tím stává méně efektivní. Navíc i umělá inteligence se dá zneužít ke kyberútokům a způsobit podnikům značné problémy.

Jak velkou roli hraje lidský faktor v posilování kyberbezpečnosti? Je umělá inteligence schopna lidský faktor nahradit? Může umělá inteligence spolehlivě zajišťovat kyberbezpečnost malých a středních podniků? Jsou malé a střední podniky nakloněny těmto supermoderním technologiím?

Vystoupí:

  • Karel Havlíček, místopředseda, Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR
  • Eva Svobodová, členka představenstva a generální ředitelka, Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR

Jména dalších řečníků budou doplněna.

Pracovní snídaně se bude konat 16. října 2023 v Praze. 

Akce pouze pro zvané.