Aktuálně

Centrum architektury a městského plánování, Vyšehradská 51
Praha
Vystoupí:
Adriana Krnáčová
Eliška Kaplický Fuchsová
David Černý
Hana Třeštíková
Petr Dušta
Moderuje:
Petr Dub

Institut pro politiku a společnost pořádá debatu na téma Umění ve veřejném prostoru.

Veřejný prostor ztělesňuje dohodu a sdílený ideový obsah společnosti. Demonstruje schopnosti země a státu svou kulturu udržovat a rozvíjet. Povinnost začleňovat umělecká díla do architektury zanikla se změnou režimu a od té doby systematická podpora z rozpočtu hlavního města chybí. Pražský magistrát v současné době podniká kroky, které by situaci mohly změnit. V případě úspěchu může být Praha příkladem pro kulturní strategie dalších českých měst, skrze umění sbližovat veřejnost, zvýšit svou atraktivitu a přiblížit se světovým metropolím. Vznik koncepce stále doprovází mnoho otázek.

Kdy vznikne závazná strategie a metodika? Jaký bude rozpočet a jak bude fungovat přerozdělování peněz? Hrozí prodražení projektů? Jak bude nastavená spolupráce mezi městskými částmi a obyvateli, kterých se umístění přímo týká? Kdo zasedne v hodnotící komisi? Budou finance na péči o nově vzniklá umělecká díla?

Naše pozvání přijali:

Adriana Krnáčová, primátorka hlavního města Prahy

Eliška Kaplický Fuchsová, zastupitelka hlavního města Prahy

David Černý, umělec a sochař

Hana Třeštíková, radní pro kulturu a sousedské vztahy Prahy 7

Petr Dušta, manažer developerského týmu, Skanska

Debata se bude konat 28. února 2018 od 18:00 v Centru architektury a městského plánování (Vyšehradská 51, Praha 2). Moderátorem bude Petr Dub, umělec.

Registrace

Políčka označená * jsou povinná

Subjekt údajů dává odesláním přihlášky souhlas se zpracováním svých osobních údajů, tedy jména, příjmení, emailu a jiných kontaktních údajů spolkem Institut pro politiku a společnost, z.s., sídlem Babická 2329/2, 149 00 Praha, IČ: 227 68 670. Institut pro politiku a společnost, z.s. zpracuje osobní údaje pro účely zasílání pozvánek na budoucí akce a informování o aktivitách Institutu pro politiku a společnost prostřednictvím emailu. Subjekt údajů má možnost udělený souhlas kdykoliv odvolat korespondenčně nebo emailem na office@politicsandsociety.cz.