Každoročně pořádáme desítky různých akcí napříč Českem, prostřednictvím kterých pravidelně otevíráme nejzajímavější a nejpalčivější společenské otázky. Propojujeme přední politiky s odborníky z celého světa, zástupci nejúspěšnějších firem a odbornou veřejnostní. Dáváme diskuzím nový rozměr a přinášíme inovativní řešení. Možná se už ale brzy uvidíme osobně, podívejte se na naše nejbližší akce, které připravujeme.

Institut pro politiku a společnost si Vás dovoluje pozvat na šestou debatu z cyklu Vzdělávání.

Nejen v České republice roste popularita tzv. alternativních škol. Jsou charakterizovány alternativními metodami v organizaci výuky a obvykle se snaží o přiblížení učiva formou hry, diskuse či problémových úkolů. Roste také zájem o domácí vyučování.

Jsou „klasické“ školy s výukou v lavicích přežitkem? Jaká je role školy ve městě, ve Vaší komunitě a ve společnosti jako celku? Naplňuje škola společenské očekávání dnes i s vizí do budoucnosti? Co rodiče očekávají od školy jako instituce?  

V panelu zasednou:

  • prof. Milan Hejný, zakladatel H-mat
  • Ondřej Neumajer, konzultant vzdělávání, lektor, didaktik
  • Pavel Kraemer, ředitel Institutu pro podporu inovativního vzdělávání
  • Vít Beran, ředitel  ZŠ Kunratice
  • Zuzana Nehajová, reprezentantka Ernst & Young

Debata se bude konat dne 16. února 2017 od 17:00 v CoWorking Prague (Karlovo náměstí 7, Praha).

Debatu moderuje Dáša Divišová, projektová manažerka Nadace Depositum Bonum a členka pracovní skupiny Vzdělávání při Institutu pro politiku a společnost.