Každoročně pořádáme desítky různých akcí napříč Českem, prostřednictvím kterých pravidelně otevíráme nejzajímavější a nejpalčivější společenské otázky. Propojujeme přední politiky s odborníky z celého světa, zástupci nejúspěšnějších firem a odbornou veřejnostní. Dáváme diskuzím nový rozměr a přinášíme inovativní řešení. Možná se už ale brzy uvidíme osobně, podívejte se na naše nejbližší akce, které připravujeme.

Institut pro politiku a společnost ve spolupráci s Českou spořitelnou pořádá debatu na téma Závislost české ekonomiky na autoprůmyslu.

ceska-sporitelnaVýroba vozidel je pro český průmysl v současnosti významnější, než kterýkoliv jiný obor. Svět výroby i užívání aut očekává velkou revoluci. Proti sobě budou stát zástupci tradičních automobilek, kteří inovují postupně, a firmy jako Google, Apple a Tesla, které budují roboty a počítače na kolech.

Je skutečně česká ekonomika závislá na autoprůmyslu? Je ovládání českého autoprůmyslu zahraničními firmami nebezpečné? Jak ovlivní český autoprůmysl přicházející revoluce? Poškodí to Českou republiku vzhledem ke zdejším, zpravidla montážním závodům?

Odpovědi na tyto otázky s Vámi budou diskutovat:

Eduard Muřický, náměstek ministra průmyslu a obchodu ČR

Pavel Kysilka, zakladatel 6D Academy

Petr Zahradník, člen Evropského hospodářského a sociálního výboru, ekonomický poradce České spořitelny

Radek Špicar, viceprezident Svazu průmyslu a obchodu ČR

Michal Kadera, ředitel vnějších vztahů, Škoda Auto

Debata se uskuteční dne 14. listopadu od 17:00 hodin v Šebkově paláci (Politických vězňů 7, Praha) za moderace Jana Macháčka, předsedy správní rady Institutu pro politiku a společnost.