Každoročně pořádáme desítky různých akcí napříč Českem, prostřednictvím kterých pravidelně otevíráme nejzajímavější a nejpalčivější společenské otázky. Propojujeme přední politiky s odborníky z celého světa, zástupci nejúspěšnějších firem a odbornou veřejnostní. Dáváme diskuzím nový rozměr a přinášíme inovativní řešení. Možná se už ale brzy uvidíme osobně, podívejte se na naše nejbližší akce, které připravujeme.

Česká Spořitelna ve spolupráci s Institutem pro politiku a společnost pořádá veřejnou debatu na téma Situace na českém pracovním trhu.
Moderovat bude ekonomka Šárka Prát.

Debata se bude zabývat otázkami:

Jaká je situace na pracovním trhu v době silných migračních vln? Opravdu klesá podíl nezaměstnaných díky vytváření nových pracovních pozic? Má to dopad i na naše mzdy?  Proč je vlastně pohled na výplatní pásku u našich západních sousedů o tolik odlišný? Podle statistik tráví Češi v práci spoustu času, jak je to ale s efektivitou naší práce?  Jak se lze vypořádat nedostatkem technicky zaměřených pracovníků a jak pomoci čerstvým absolventům k získání práce?

O tématu budou diskutovat:

Pavlína Žáková, ekonomická poradkyně v Zastoupení Evropské komise

Dáša Divišová,  projektová manažerka Nadace Depositum Bonum

Tomáš Kozelský, manažer EU Office/Knowledge centra České spořitelny

Miroslava Kopicová, ředitelka Národního vzdělávacího fondu

Debata proběhne dne 10.11. 2015 od 18:00 do 20: 00CERGE, Politických vězňů 7, Praha 1.

 

Registrujte se zde