V čele Institutu pro politiku stojí nejen profesionálové, ale především skvělá parta lidí. Dohromady jsme nejaktivnější český politický think-tank, který kultivuje politické prostředí a nabízí řešení aktuálních společenských problémů.

PODÍVEJTE SE NA PROBĚHLÉ AKCE

V současné době je určitě důležité kromě titulu z vysoké školy získat i nějakou praxi a nasbírat potřebné zkušenosti, nejlépe v oboru. Proto jsem se rozhodla přihlásit se na stáž do Institutu pro společnost a politiku, konkrétně do analytického týmu. Zároveň mě baví sledovat politickou situaci v České republice i ve světě, takže aktivity Institutu měly blízko mému studijnímu oboru, studuji totiž politologii a mezinárodní vztahy.

Během stáže v Institutu jsem se podílela na mnoho různorodých úkolech. Velkým přínosem pro mě byla příprava anglických reportů nejen z konference Digitální Česko, při jejichž přípravě jsem mohla procvičovat a zlepšovat svou angličtinu. Zároveň jsem dostávala zpětnou vazbu od zahraničních stážistů.

Díky Institutu jsem mohla vypomáhat na mnoha debatách se zajímavými hosty. Účastnila jsem se např. debaty o vzdělávání nebo o Donaldu Trumpovi.

Stáž v Institutu pro politiku a společnost bych určitě doporučila všem, kteří se zajímají o domácí i zahraniční dění a chtějí si vyzkoušet spoustu různorodých činností. Navíc je tato stáž časově flexibilní, tudíž pro mě nebyl problém zvládat i jiné povinnosti. A v neposlední řadě bych ráda poděkovala mým vedoucím v Institutu (Šárce Prát, Marcele Voženílkové a Miroslavě Vitáskové), které mi vždy se vším ochotně pomáhaly a díky kterým jsem měla příležitost podílet se na aktivitách Institutu.